Kobiecość ma wiele odcieni. Czemu warto ją odkryć?

Kobiecość ma wiele odcieni. Czemu warto ją odkryć?

Kobiecość ma wiele odcieni... To coś więcej niż pełnione role czy obowiązki dnia codziennego. Towarzyszy nam każdego dnia – raz nas złości, raz zachwyca, często inspiruje i motywuje, czasami odbiera pewność siebie i podcina skrzydła.

Kobiecość to stan umysłu.

Odczucie w sobie, rodzaj bliskości, subtelność, którą wyrażamy w osobisty sposób poprzez wygląd, zachowanie, mowę ciała, sposób wypowiedzi czy inne atrybuty kobiecości. To intymność, która tworzy się w relacji z samą sobą, poprzez głęboką samoświadomość siebie, swojego ciała, poprzez akceptację swoich niedoskonałości.

Jaka jest definicja kobiecości?

Tak naprawdę to trudno jest zdefiniować kobiecość, dla każdej z nas będzie czymś innym: czerwoną szminką na ustach, zwiewną sukienką, czerwonymi szpilkami, długimi włosami czy dużym biustem. Kobiecość może kryć się pod osłoną kruchości, delikatności i skromności. To sposób poruszania się, patrzenia, wypowiadania się czy zachowania. To świadoma relacja z samą sobą. Dla każdej z nas KOBIECOŚĆ oznacza coś innego, bo różnimy się od siebie, różnią się nasze wyobrażenia na swój temat, pragnienia czy aspiracje. Prawdziwa definicja kryje się gdzieś głębiej.

Kanon kobiecości zmienia się właściwie co chwilę.

Od lat mówiono nam jak wygląda piękna, idealna, kobieta, jakie cechy zewnętrzne decydują o tym czy jesteśmy kobiece czy nie. Taka wyidealizowana definicja sprawia, że gubimy siebie, wpadamy w pułapkę, nie czujemy się dobrze w swojej skórze, nieustannie poszukujemy siebie poprzez porównywania, odzwierciedlenia, podążanie za modą, stylem, które często do nas nie pasują.

A gdyby tak podążać za modą na bycie sobą?

Poszukać własnej definicji kobiecości? Zrezygnować z narzuconej moralności, ze stereotypów, z „powinnam” i „muszę”? A gdyby tak uwolnić się od opinii innych osób, zrezygnować z „przyjaciół” u boku których nie ma miejsca na nasze zdanie, na nasze granice, na bycie sobą? A gdyby tak pozbyć się negatywnych myśli, które mają wpływ na obraz siebie?

Różne oblicza kobiecości

Lubię odmieniać kobiecość przez przypadki, odkrywać ją na milion sposobów, doświadczać, próbować, bawić się nią, definiować ... Dzięki temu zamiast schematów dostaję różnorodność, zamiast ograniczeń swobodę, a zamiast utartych stereotypów zyskuję własny styl i oryginalność. Kobiecość to dla mnie wewnętrzny blask, który odbija się w naszych oczach, dystans do siebie połączony z odpowiedzialnością i dojrzałością, a zarazem spontanicznością i dziecięcą energią.

Fajnie być kobietą...

Fajnie jest odkrywać swoją kobiecość, bo odkrywanie kobiecości przypomina zakochanie...  To osobista misja, która jest jak podróż w dwóch kierunkach: do wewnątrz, żeby odkryć to co leży głęboko w nas i na zewnątrz – żeby odkryć swój styl, poznać swoje ciało, bawić się modą. Kobiecość zmienia się z wiekiem, ale tak naprawdę to jest w nas.

Prawdziwy sekret kobiecości to radość życia.

To uśmiech, energia, którą emanujemy, umiejętność cieszenia się chwilą. Kobiecość jest ściśle związana z nasza samooceną, dobrym samopoczuciem i pewnością siebie. Kobieta świadoma swojej kobiecości znajduje w sobie dużo siły do pokonywania przeszkód, budowania poczucia własnej wartości. Kobiecość to świadomość siebie i swojego wyglądu! To akceptacja siebie i WOLNOŚĆ od opinii innych!

To pewność siebie - największy kapitał każdej kobiety.

Kapitał, który tak łatwo jest stracić - kiedy godzimy się na mniej niż wiemy, że możemy dostać, kiedy nie wierzymy w siebie, nie ufamy naszym decyzjom, gdy tracimy energię na negatywne myśli czy sytuacje, na które nie mamy wpływu. To kapitał, który tracimy, kiedy boimy się popełnić błąd albo gdy na zewnątrz szukamy podziwu czy akceptacji.

Kobiecość to miłość do siebie.

Ale co to znaczy kochać siebie? – to jedno z ważniejszych pytań, na które miałam przyjemność odpowiadać, zadane przez jedną z uczestniczek Women Camp 2019. KOCHAĆ SIEBIE to słuchać siebie, swoich odczuć, swoich emocji, swojego ciała. Akceptować je, nie odrzucać, nie bagatelizować, nie lekceważyć. Kochać siebie to docenić siebie, nie wymagać od siebie za dużo, kiedy trzeba odpuścić i sobie wybaczać.

Kobiecość to ogień, który mamy w sobie!

Jak go w sobie wskrzesić? Poznając siebie... Obserwując siebie, eksperymentując, próbując, doświadczając, ale też przyglądając się innym kobietom, bez porównań i zazdrości - z podziwem, z odwagą i z zachwytem.

Odcienie kobiecości

Znam takie miejsce – prawdziwą Krainę Kobiecości, miejsce szczególne - dla Kobiet i o Kobietach. Odcienie kobiecości to mój osobisty projekt, który powstał z potrzeby serca jaką jest celebrowanie kobiecości, odkrywanie jej odcieni, wzmacnianie pewności siebie oraz realizowanie marzeń na fundamentach wiary w siebie. To przestrzeń, w której można doświadczać swojej kobiecości i seksualności - przyglądać się im, odkrywać, rozwijać, akceptować, dbać o nie, uczyć się je przyjmować, podziwiać i dzielić się nimi. To miejsce, gdzie poprzez taniec, fotografię i spotkania z kobietami w naturalny sposób, bez wstydu, skrępowania można rozwijać swoją kobiecość. Odcienie Kobiecości to okazja do odpoczynku, gdzie bez wyrzutów sumienia można wyłączyć wszystkie pełnione role, doświadczać i być. To miejsce, gdzie dzielimy się kobiecą energią, własną historią i doświadczeniem. Tu odkrywamy siebie. Warsztaty & Cykliczne wyjazdy & Strefa Kobiecości – to główne filary tego projektu. Zmysłowość & Kobiecość & Pewność Siebie – to hasła projektu!

To mój osobisty przepis na odkrywani kobiecości, swojego piękna i wzmacnianie pewności siebie! Bo kobiecość to piękno, które jest w nas, które jak twierdzi Coco Chanel „zaczyna się w chwili, kiedy decydujemy się być sobą”.

***

O AUTORCE:

Martyna Guba – Osobowość Roku 2019 w kategorii Biznes, Twórczyni projektu www.odcieniekobiecosci.pl. Wizjonerka i entuzjastka życia. Łączy Biznes & Rozwój & Kobiecość. Ekspert światowej metody Points Of You®, Trener i Partner FRIS®, Trener Biznesu i Rozwoju Osobistego, Doradca zawodowy i biznesowy. Przedsiębiorca z 20 letnim stażem, Właścicielka holistycznej firmy www.forchange.pl, Członek Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, Ambasadorka Ogólnopolskiego Programu „Sukcesu TO JA” realizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką. Autorka cieszących się dużą popularnością projektów „Męska Ruletka” oraz www.planetadlasingli.pl.  Prelegentka największej Ogólnopolskiej Konferencji dla Kobiet Women Camp 2019. Wulkan energii i inspiracji.  Prywatnie mama 11 letniego Alexa, miłośniczka salsy i bachaty! Odważna kobieta, która na własnym przykładzie pokazuje, jak wyjść ze strefy komfortu i podążać za swoimi marzeniami na fundamentach wiary w siebie.

Tags

Drukuj  

Powiązane artykuły