Od czego zacząć budowanie marki osobistej?

Od czego zacząć budowanie marki osobistej?

Nie od dziś wiadomo, że marka osobista to kapitał, który przynosi zyski, ale też wymaga od nas dużego zaangażowania i pomysłowości. Jak pomimo pandemii zwiększać ten kapitał i osiągnąć sukces?

Siła ja jako motor do rozwoju marki osobistej
"Za każdą wielką fortuną stoi osobowość" – tak w swoim znanym bestsellerze przekonywał Napoleon Hill. Osobowość, wartości i autentyczność – to cechy, które powinny emanować z każdej marki! Marka osobista to ty. Opiera się na twojej osobowości, na tym, kim jesteś. Budowanie silnej marki to proces, którego celem jest jak najlepsze zarządzanie sobą, maksymalne wykorzystane potencjału i zasobów, ale też znalezienie przyczyn działań niezgodnych z naszą naturą i obnażenie głęboko ukrytych w nas lęków.

Od czego zacząć? Co zrobić?
"Podstawą prawdziwego sukcesu jest poznanie własnych słabości i wykorzystanie mocnych stron." - Sophia Amorusa

Warto zacząć od podstaw – od diagnozy. Wydobyć jak najwięcej informacji na swój temat, dowiedzieć się, na co cię stać, czego powinieneś od siebie wymagać a z czego zrezygnować! Odkryj na nowo swój potencjał, skompletuj swoje kompetencje i zasoby, zdemaskuj lęki, wewnętrzne konflikty i ograniczające przekonania. Zaktualizuj siebie! Świadomość siebie to punkt wyjścia do osiągnięcia skuteczności. Znajomość samego siebie, a potem przełożenie tej wiedzy na konkretne działanie to przepis na sukces.

Im lepiej poznamy siebie, tym większe prawdopodobieństwo zaprojektowania przez nas skuteczniejszych działań! Wzrost samoświadomości zwiększy szansę na samorealizację, podniesie Twoją efektywność i automatycznie przełoży się na lepsze wyniki. Diagnozowanie siebie to również zidentyfikowanie ograniczającego zestawu przekonań, który budzi lęki, powoduje niechęć czy zachowawczość.

Kim jesteś? W czym jesteś dobry? Gdzie jesteś skuteczny?
Dokąd zmierzasz? Dlaczego robisz to, co robisz?
Co cię napędza i motywuje? Jakie wartości stoją za twoim działaniem?
Czym się wyróżniasz? Jaką wartość dajesz innym?
To pytania, na które warto sobie odpowiedzieć.

Autentyczność przyciąga - pozwól się odkryć!
Daj się zapamiętać, wzbudzaj emocje, wyróżnij się! To sprawdzony przepis na skuteczny personal branding! Charyzma, entuzjazm, wyrazistość, oryginalność – to na nas działa jak magnes! Marka osobista to tak naprawdę emocje. Dlatego wszelkie działania powinny budzić emocje, sprawiać, że będziemy postrzegani jako wyjątkowi i potrzebni! Emocje są kluczem w pozyskiwaniu wiedzy o naszych potrzebach i o świecie! To nieświadomi ambasadorzy naszej marki osobistej. Odpowiedz sobie teraz na pytania:

Jaką jesteś marką? Jak widzą cię inni?
Co ludzie czują, kiedy myślą o tobie? Dlaczego by cię polecili?
Z czym cię kojarzą?
Co zyskują ludzie, którzy podążają za tobą?
Nie brońmy się przed własnym indywidualizmem! Odkrywajmy swoje talenty, swój styl myślenia, poznawajmy siebie!

Tags

Drukuj  

Powiązane artykuły